THE SINGLE BEST STRATEGY TO USE FOR ODKLEJANIE SIATKóWKI

The Single Best Strategy To Use For odklejanie siatkówki

The Single Best Strategy To Use For odklejanie siatkówki

Blog Article

pofałdowany pęcherz uniesionej siatkówki o szarobiałej barwie, który znajduje się na dnie oka.

Pierwszym krokiem w diagnostyce jest szczegółowe badanie gałki ocznej przez lekarza okulistę. Lekarz ocenia wnętrza gałki ocznej, używając specjalistycznego sprzętu, takiego jak oftalmoskop czy ultrasonograf.

Cukrzyca to choroba XXI wieku. Cierpi na nią przeszło 400 milionów ludzi na całym świecie. Jednym z jej powikłań jest retinopatia oka. Czym grozi to schorzenie i jak je leczyć? Sprawdź!

Istnieją również pewne czynniki, które sprawiają, że poszczególni pacjenci mogą znaleźć się w grupie ryzyka odklejenia siatkówki oka. Co zatem może predysponować konkretne osoby do tego schorzenia? Są to między innymi:

Częste jest także odklejenie się siatkówki w wyniku urazów. Chorobę obserwuje się też u osób z zaburzeniami genetycznymi.

Jeżeli lekarz zdiagnozował i Ciebie odwarstwienie siatkówki – zrezygnuj z alkoholu. Jego spożywanie utrudnia proces leczenia i obniża zdolność regeneracji organizmu.

Odklejenie się siatkówki, a właściwie jej odwarstwienie lub rozwarstwienie, to proces polegający na odłączaniu się większości warstw tej struktury od nabłonka barwnikowego siatkówki i naczyniówki.

Płyn wypełniający ciało szkliste przedostaje się z łatwością na zewnątrz, odwarstwiając siatkówkę. Poza przedarciowym wyróżniamy też odwarstwienie trakcyjne (w retinopatii cukrzycowej) i wysiękowe (np. z powodu guza).

W przypadku tego zabiegu, zbliżenie oddzielonych od siebie warstw jest możliwe dzięki pęcherzykom gazu, który podaje się do ciała szklistego poprzez iniekcję. Następnie przeprowadza się procedurę zamknięcia otworów siatkówki poprzez kriokoagulację lub laserokoagulację.

Skontaktuj się z nami Właścicielem serwisu HelloZdrowie jest spółka należąca do USP Zdrowie sp. z o.o., które jest częścią USP Group. Treści zawarte w serwisie HelloZdrowie mają charakter informacyjno-edukacyjny.

Często zdarza się, że taka zasłona znika rano, po czym pojawia się później w ciągu dnia. Zazwyczaj taki ubytek powstaje w skrajnych obszarach widzenia i jest tak zwanym objawem patognomonicznym, czyli świadczy o odklejeniu siatkówki oka.

Dlatego odklejenie siatkówki może mieć naprawdę negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Wtedy konieczne jest natychmiastowe leczenie. Sprawdź, czym charakteryzuje się odwarstwienie siatkówki – objawy, przyczyny i metody walki z tym problemem.

Polega ona na chirurgicznym usunięciu ciała szklistego wraz z błonami, a następnie wypełnieniu gałki ocznej specjalną substancją. We wtórnym odklejeniu się siatkówki początkowo należy wdrożyć leczenie choroby podstawowej, a w przypadku braku obserwacji cofania się zmian również przystąpić do leczenia operacyjnego.

Treści z serwisu Medme mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie odklejanie siatkówki mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą.

Report this page